Метт Каттс: Тире vs Нижнє підкреслення в URL

SEO

Деякі обставини призвели мене до того, що мені треба було розібратися: що краще з точки зору seo оптимізації для використання в URL: тире або нижнє підкреслення?

Точніше, я інтуїтивно розумів, що краще використовувати тире, але хотілося б дізнатися чому саме.

На початку свого пошуку я натрапив на статтю на блозі Метта Катца: Dashes vs. Underscores. Цю посаду датовано 25 серпня 2005 року, але в цьому плані Google свого відношення не змінили.

Отже, представляю переклад статті керівника групи Google Webspam: Тире проти нижнього підкреслення.

Мені часто ставлять те саме питання: «Який символ ви б порадили використовувати в URL: тире чи нижнє підкреслення?».

Для URL-адрес у Google я б радив користуватися тире. Чому?

Щоб дати відповідь на це питання, давайте скористаємося машиною часу Google. Встановимо дату 1999 рік – рік, коли Метт вперше відкрив для себе Google. До того часу, я припускаю, що Метт використовував HotBot.

Отже, завіса відкривається:

Метт: Хмм… Пошук за запитом [FTP_BINARY] видає не ті результати, які я очікував побачити. Я отримав пару «брудних» URL та інших документів, які мають слова «FTP» та «BINARY», але значення «FTP_BINARY» повністю відсутнє. (Прим.: Метт був трохи більше ботаніком, ніж ви б подумали).

Людина, яку я не пам’ятаю (ЧКНП): А ти пробував Google?

Метт: А це що?

ЧКНП: Це пошукова система, написана ботаніками для ботаніків! Вони індексують цифри! Іноді навіть індексують пунктуацію, наприклад, «С++». Спробуй пошукати із нижнім підкресленням там.

Мет: Добре. Ось результат. Вау! Вони дійсно шукають сторінки з повним збігом FTP_BINARY! (Я казав, що Метт був ботаніком? Великим ботаніком!).

ЧКНП: Так. А вся дикість у тому, що вони навіть написали статтю про те, як вони «сканують web» і ранжують сторінки.

Метт: ну це ж просто безглуздо. Я вражений, що вони не тримають це в секреті. Можу посперечатися ці документи будуть чудовим чтивом для самоосвіти.

Я, звичайно ж, трохи прикрасив цю розмову, але я пам’ятаю, як я був вражений тим, що Google індексує числа і деяку пунктуацію (подумайте тільки який шлях пройшли пошукові системи за ці 5 років).

Більшість мов програмування мають змінні у вигляді “_MAXINT”, які можуть відрізнятися від MAXINT. Отже, якщо у вас є URL-адреса, наприклад, “word1_word2”, то Google покаже її у видачі тільки в тому випадку, якщо користувач введе запит “word1_word2” (а такого майже ніколи не буває).

А якщо у вас є URL-адреса, наприклад, word1-word2, то ця сторінка може бути показана у видачі за запитами word1, word2, і навіть word1word2.

Ось чому я віддаю перевагу тире, а не нижньому підкресленню для використання в URL-адресах.

Відповідаючи на загальне питання, можу сказати, що Google не застосовує санкції за використання тире в URL. Звичайно, я можу говорити тільки за Google, але не за інші пошукові системи.

Але майте на увазі, що якщо ваш домен має вигляд “www.viagra-cheap-buy-online-consolidating-your-debt-you-can-texas-holdem-play-when-porn-watching.com”, то ви можете залучити до себе увагу та потрапити під санкції з абсолютно інших причин.

5 серпня 2011 року на каналі Вебмайстрів Google на Youtube Метт Каттс виклав відео з приводу тире та нижнього підкреслення.

Загалом ситуація не змінилася.

Оцініть статтю
Блог самотнього seoшника
Залишити відповідь

eight − 5 =