Біржі статей: Поради копірайтеру-початківцю

Копірайтинг

У цій статті мені хочеться поділитися своїми висновками про мою невелику практику на ниві копірайтингу. Відверто кажучи, це рішення з’явилося після одного коментаря на Etxt.ru.

У ньому було написано: “Неправда, я всього 2 тижні, а заробила вже 500 руб.”.

До речі, коментар був написаний помилково.

Я зареєструвався на біржі Etxt.ru 3 місяці тому. За цей час отримав кваліфікацію, виконав два індивідуальні замовлення, продав 3 статті. У портфоліо у мене 6 робіт, на продаж 3. Не подав жодної заявки на замовлення.

Поки що відмовляюся від пропозицій постійної співпраці, бо ще навчаюсь, і блогом займатися треба.

Заробив зовсім небагато – та й роботу на біржі я розцінюю не як заробіток, а як досвід для майбутнього.

З чотирьох бірж я вибрав Etxt.ru, тому що вона мені сподобалася більше за інших. Навіть не можу сказати чому – ось сподобалася і все. До речі, Etxt має чудову програму перевірки унікальності тексту.

Отже.

Висновки за час роботи на біржі та поради копірайтерам-початківцям

  1. Біржу треба обирати.
    Для цього зареєструйтесь на кількох і оберіть ту, яка вам більше підходить на початковому етапі. Від інших бірж потім можна відмовитись.
  2. Не вірте тому, що одразу можна заробити великі гроші.
    Спочатку досягніть успіхів з орфографії, граматики, пунктуації, стилю, унікальності. А для цього потрібно, щоб ваші статті спочатку проходили контроль модераторів.
  3. Вважаю, що тому треба розпочинати підвищення кваліфікації.
    На різних біржах це по-різному. Є ті, де рівень кваліфікації залежить від балів, які вам за роботу виставляють замовники. Цей варіант мені не дуже подобається. Мені здається, що дуже чітко систему підвищення кваліфікації зроблено на біржі Etxt.ru. По рерайтингу, копірайтингу та SEO – пропонуються тести. Перевірка йде строга, в результаті присвоюється (або не присвоюється) якийсь рівень майстерності. Коли ви потім даєте заявку на статтю, то замовник бачить ваш рівень кваліфікації. Звичайно, хороші результати можуть бути і не так скоро. Перша моя робота не отримала взагалі ніякого рівня. Я зробив висновки і через 2 місяці мав високий рівень у всіх трьох видах.
  4. Статті, які ви виставляєте на продаж також перевіряються модераторами.
    За підсумками перевірки відзначаються червоними хрестами та зеленими галочками лише наявність помилок орфографії, граматики, пунктуації, мови, стилю. Перевіряється і унікальність тексту. Огляд помилок не робиться, не вказується щільність ключових слів. Але все-таки якийсь контроль статей присутній. Втім, виставляються на продаж роботи і з недоліками. Але намагайтеся все ж таки добитися хороших результатів і знайти причини своїх невдач.
  5. Не «купуйтеся» на дешеві замовлення по 3 руб. за 1000 символів та гарний відгук.
    Ціна цих відгуків відома всім. Поважайте себе навіть на початковому етапі.
  6. Навчіться працювати якісно, ​​і поступово швидкість прийде, тому що ви наб’єте руку на грамотних текстах.
    Ваша база стане досить великою, і тоді ви вже зможете вибирати замовлення дорожче.
  7. Обов’язково зробіть портфоліо.
    Увімкніть тексти на кваліфікацію та будь-які статті. Теми краще вибирайте різні.

  8. Спочатку не беріть термінові замовлення, відшліфувати статтю за короткий час важко, а на неякісних статтях почнете звикати до халтури. Адже іноді замовнику потрібно дуже швидко заповнити «дірку» на сайті.
  9. Постійно контролюйте свою грамотність навіть якщо ви просто пишіть повідомлення другу.
  10. І останнє. Я сам працюю так. Спочатку відбувається читання. Відбувається так зване «занурення» у проблему, з’являється якась база знань у ході вивчення певної теми, адже всього ми не знаємо ніколи. Важливо тему статті пропустити через себе. Намагайтеся, звичайно, вибирати те, що вам більш-менш знайоме і є якісь власні знання.

Які висновки я зможу зробити далі, не знаю, а всім бажаю удачі. Ніша Інтернету велика, місця на ній достатньо для всіх.

А ви колись намагалися працювати копірайтером на біржах статей?

Оцініть статтю
Блог самотнього seoшника
Залишити відповідь

sixteen − nine =