Коментування dofollow блогів: правила, поради та помилки

SEO

Усі люблять коли їхні статті у блогах читають та коментують. У свою чергу seo’шники люблять коментувати dofollow блоги, адже це сприяє залученню цільового трафіку на їхні сайти, а також можливе нарощування PR та ТІЦ.

Хороший коментар має підтримувати розмову, містити корисну інформацію і релевантні посилання – тобто. не бути спамом.

У кожного власника dofollow блогу є свої межі, за допомогою яких визначається спам.

Наприклад, коментатор може думати, що все зробив правильно: ввів keywords в поле “Ім’я” і написав повідомлення. А оскільки блог DoFollow, то чому б не залишити ще одне посилання у підписі? Вчиняючи таким чином, він сам собі може зашкодити.

Не треба думати, що власник блогу дурна людина. Якщо він визнає ваш коментар за спам, то ви тільки марно витратите свій час і не отримаєте зворотних посилань. У кращому випадку повідомлення буде видалено або редаговано.

Але, що ще гірше, вас можуть зарепортувати в Akismet.

Слід пам’ятати: чим частіше на вас відправлятимуть репорт, тим більше проблем ви матимете з коментуванням блогів, які захищені за допомогою Akismet або SpamKarma – найвідоміші антиспам плагіни для WordPress. Вони будуть блокувати повідомлення ще до того, як їх побачить власник блогу.

Як Akismet та SpamKarma розпізнають спам коментарі?

Вони аналізують такі речі:

 1. Час між завантаженням сторінки та розміщенням коментаря. Якщо повідомлення розміщується одразу після завантаження сторінки, плагін розпізнає це як роботу автоматичних програм.
 2. Наявність “стоп” слів у тексті повідомлення та адреси (коментарі, які містять чорний список слів, такі як “порно”, “віагра”, тощо автоматично позначаються як спам).
 3. Велика кількість URL-адрес в тексті повідомлення. Чим більше URL’ів, тим вищий шанс, що комент буде позначений як спам.
 4. Розмір посилань у повідомленні порівняно з розміром тексту. Якщо весь розмір URL-адрес більше ніж розмір тексту, коментар буде позначений як спам.
 5. Фільтрування “спамних” IP-адрес (якщо ваші коментарі репортуються як спам багато разів, то ваш IP буде занесено до чорного списку).


Чого не варто робити при коментуванні блогів?

Коли ви коментуєте конкретний блог вперше, розміщуйте тільки добре продумане повідомлення і тільки з одним посиланням, де як анкор може виступити ваше ім’я.

Далі наведено список помилок, які слід уникати при коментуванні блогів:

 • Багато нерелевантних посилань у тексті коментаря. Ваш коментар буде виглядати спамом, якщо ви залишаєте багато посилань, які не належать до теми посту;
 • Занадто коротка відповідь. Такі повідомлення як “Спасибі, хороший пост”, “Спасибі за статтю” і т.д. можуть розглядатися деякими власниками блогів як спам, навіть якщо в тексті коментаря немає посилань. Звичайно, ви можете подякувати авторові статті, але при цьому подумайте, що ще можна написати. Наприклад, поділиться власним досвідом або поставити запитання на тему статті, якщо вам щось незрозуміло;
 • Дублювання підпису під коментарем. Оскільки ви вже маєте підпис у заповнених полях “Ім’я” та “URL”, немає необхідності повторювати його після тексту повідомлення. Читачі, які захочуть відвідати ваш сайт можуть просто натиснути на ваше ім’я;
 • Велика кількість однакових коментарів на день. Якщо пошуковий бот знайде, наприклад, 100 коментів з однаковими анкорами та текстом повідомлення за день, він може розглянути це як неприродну поведінку та ваші посилання будуть девальвовані.

Підвівши межу можна сказати, що перш ніж коментувати якийсь блог, потрібно прочитати правила цього блогу. Якщо правил немає або ви їх не знайшли, то почитайте коментарі інших користувачів і намагайтеся визначити їх інтуїтивно.

Наприклад, деякі власники блогів дозволяють як анкор у полі “Ім’я” використовувати keyword, а деякі ні.

А головне пам’ятайте найважливіше правило: якість коментарів перевищує їхню кількість.

Оцініть статтю
Блог самотнього seoшника
Залишити відповідь

5 + seventeen =

 1. Павел

  однако если к примеру статья действительно понравилась , но а написать больше нечего ?) как тогда поступить ?)

  Відповіcти
 2. Sergey

  Но сейчас сам вордпресс делает ссылки в комментах нофоллов так что вряд ли они могут доставить неприятности. Но всякое бывает….

  Відповіcти